Dlaczego skinimalism jest dobry również dla naszej planety?

Przywiązujemy ogromną wagę do dbania o naszą planetę. Staramy się możliwie jak najbardziej minimalizować wpływ na środowisko naturalne na każdym etapie działalności firmy. Stale prowadzimy działania przyczyniające się do ochrony środowiska oraz wciąż szukamy nowych rozwiązań.

Składniki użyte do produkcji kremu pochodzą z najlepszych, sprawdzonych źródeł. Na żadnym etapie produkcji nie używamy składników odzwierzęcych. Dzięki temu nasz krem jest cruelty-free and vegan.

Nasz krem jest zamknięty w opakowaniu typu airless, czy takim, które uniemożliwia dostęp powietrza do masy kremu. Jest on produkowany w Europie, co ogranicza ślad węglowy, związany z jego transportem, z odległych zakątków świata. Airless jest w całości wykonany z jednorodnego materiału (bez sprężyn czy elementów metalowych), co pozwala na jego łatwy recykling. W przypadku innych opakowań tj. szklane airless'y, pompka jest często na stałe przytwierdzona do szklanej części, co uniemożliwia właściwe posortowanie odpadów po zużytym kremie. Etykieta, będącą częścią opakowania została wydrukowana na materiale stworzonym z recyklatów i również podlega w całości recyklingowi. Użycie plastikowego opakowania pozwoliło nam także na wyeliminowanie dodatkowego kartonika - #lesswaste. Dodatkowo, opakowanie typu airless, ograniczając dostęp bakterii oraz powietrza do kremu - zapewnia jego przydatność aż na 2 lata.

Głównym założeniem Simply More jest ograniczenie wieloetapowych kroków pielęgnacyjnych oraz skomplikowanych rytuałów, opartych o wiele produktów i składników. Idea skinimalismu, która jest nam bliska, afirmuje zwrot w stronę naturalnego piękna oraz ograniczenie ilości używanych kosmetyków. Simply More prezentując jeden, kompleksowy krem, zapewniający pielęgnację totalną, skłania nasze konsumentki do:

- ograniczenia kupowanych kosmetyków,

- ograniczenia odpadów,

- ograniczenia generowanych opakowań.

Naturalna pielęgnacja według Simply More ma być prosta i przyjemna! Bo piekno jest proste.